Projekt Sterowanie24.pl w mediach


Nie o wszystkich naszych wystąpieniach w mediach wiemy.
Nie wszystkie też udało nam się zarchiwizować, jednak te które posiadamy (lub mamy do nich dostęp) znajdziecie poniżej :)

Rok 2020 Ten sezon sterowania był inny, głównie ze względu na pandemię koronawirusa. Modliborzycka szopka, jak również inne sterowania stały się wyjątkowe dla tych osób, które nie mogły, jak co roku, spotkać się z bliskimi zaś sterowanie stało się namiastką świątecznej atmosfery.

Zamiast domu Tomka do sterowania została udostępniona Tajemnicza Przystań - ustronny domek na wyspie, nawiązujący do samotności spowodowanej przymusową izolacją i pandemią.


Rok 2019 W tym sezonie nie było znaczących zmian w wystawach. Główna część projektu skupiła się na powstaniu nowej strony.


Rok 2018 W tym roku byliśmy mocno medialni. W mediach zaprezentowana była zarówno interaktywna szopka bożonarodzeniowa oraz sterowanie na terenie domu u Mateusza. Byliśmy pierwszy raz w głównym wydaniu programu informacyjnego Wydarzenia telewizji Polsat, a także dwa razy w głównym wydaniu Teleexpress w TVP1. Oświetlenie było prezentowane w wielu miejscach również poza granicami Polski.

W 2018 roku odwiedziło nas 3,5 tysiąca osób w jednocześnie do czego przyczyniła się prezentacja projektu w programie informacyjnym telewizji Polsat. Był to wielki test dla nas, twórców, a także dla naszej infrastruktury.

Kurier Lubelski: Szopka w Modliborzycach z oświetleniem sterowanym przez internet. Chętnych do zabawy nie brakuje
Lublin112.pl: Wyjątkowa szopka już działa. Każdy może nią sterować
Polish Internet Magazine in Australia: Interaktywna szopka z Modliborzyc dla świata
steemit: Interactive Crib - Crib Controlling via Internet
Radio Lublin: Interaktywna szopka na rynku w Modliborzycach
Kontakt24: Interaktywna szopka bożonarodzeniowa w Modliborzycach
Radio Leliwa: Modliborzyce: Interaktywna szopka bożonarodzeniowa
WorldCam: Interaktywna szopka
Sii Polska: Nasz kolega Tomek Siroń wpadł na niecodzienny pomysł💡⚙️
Ubiquiti Community: Crib contrlling via internet
INFORMACYJNA AGENCJA SAMORZĄDOWA: Modliborzyce: Bożonarodzeniowa szopka w nowej odsłonie
Urząd Miejski w Modliborzycach: Jedyna na świecie, interaktywna Szopka Bożonarodzeniowa w Modliborzycach

Rok 2017 W tym sezonie nastąpił jeden z przełomów w projekcie. Wspólnymi siłami udało się nawiązać współpracę z Urzędem Miejskim w Modliborzycach, przy wsparciu Młodzieżowej Rady Miejskiej. Powstała pierwsza w Polsce, a może i na świecie, interaktywna szopka bożonarodzeniowa. Była to szczególna zasługa pani Iwony Mańki - ówczesnego opiekuna MRM.

W sezonie 2017/2018 do projektu dołączył Mateusz, udostępniając do sterowania swój dom rodzinny w Krakowie.


Gazeta Wyborcza: Szopki w lubelskich kościołach. Króluje klasyka, choć są wyjątki
Kurier Lubelski: Szopka w Modliborzycach z oświetleniem sterowanym przez internet. Chętnych do zabawy nie brakuje
Radio Lublin: Modliborzyce: świąteczna tradycja spotkała się z nowoczesnością
Dziennik Wschodni: Interaktywna szopka. Kolędę i oświetlenie zmień przez internet
Lublin112: Oświetleniem szopki sterują internauci. Uruchamiają iluminację, zmieniają jej kolory
Portal Polaków w UK TopMejt: Szopka zdalnie sterowana. Polska atrakcja podbija Internet!
Towarzystwo Jezusowe - portal społecznościowo-informacyjny DEON.pl: 10 najbardziej nietypowych szopek bożonarodzeniowych
Informacyjna Agencja Samorządowa: Modliborzyce: Interaktywna szopka bożonarodzeniowa
Urząd Miejski w Modliborzycach: ILUMINACJE ŚWIĄTECZNE – SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Rok 2016 Okres ten przyniósł duże zmiany. Sterowanie po raz pierwszy wyszło poza domy Krzyśka oraz Tomka. Pojawiliśmy się na Politechnice Lubelskiej oraz w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. Oświetleniem mogli pierwszy raz sterować na żywo studenci oraz uczniowie wyżej wymienionych placówek edukacyjnych. Strona otrzymała nowy wygląd i dodatkowe optymalizacje.

Do projektu dołączył również Wiktor ze swoją świąteczną interaktywną iluminacją.


Rok 2015 W projekcie świątecznym pojawił się Krzysiek ze swoją interaktywną choinką. Dzięki wspólnej pracy udało się usprawnić transmisję wideo a także uzyskać wsparcie lokalnych dostawców internetu. W tym roku powstała również nazwa projektu - Sterowanie24.pl

Sterowanie pierwszy raz w swojej historii pojawiło się w mediach. Jako pierwszy, projektem zainteresował się Kurier Lubelski, następnie informacja przenosiła się na inne serwisy oraz platformy z newsami. Największą popularność projektu przyniosła publikacja materiału w TVP1 - w sylwestrowym wydaniu Teleexpressu.
Po publikacji stronę odwiedziło jednocześnie ponad tysiąc osób. Strona nie wytrzymała pod tym naporem, wtedy nie mieliśmy jeszcze doświadczenia w budowaniu aplikacji o tak dużej popularności :), ale szybko to nadrobiliśmy.


Rok 2014 Sterowanie zostało po raz pierwszy udostępnione przez link na portalu Niebezpiecznik.pl, zajmującym się bezpieczeństwem komputerowym. Spowodowało to duże, jak na tamten moment, zainteresowanie generując ponad 11 tys. wyświetleń panelu z oświetleniem.


Rok 2013 Tomek samodzielnie rozwijał projekt, poprawiając między innymi stronę a także przenosząc całość systemu Windows XP na system operacyjny Linux Debian 7.


Rok 2012 Tomek po raz pierwszy udostępnił sterowanie publiczności w internecie. Projekt został odebrany bardzo entuzjastycznie. Wielu użytkowników forum tematycznego bawiło się interaktywną iluminacją, dzieląc się pomocnymi wskazówkami i pozytywnymi komentarzami.